23 жовтня 2015 року у місті Дніпропетровськ відбулась зустріч з представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Zusammenarbeit (GIZ)GmbH». Зустріч була організована у рамках проекту з підтримки органів місцевого самоврядування та громадських організацій, які працюють з внутрішньо переміщеними особами (ВПО) та іншими групами населення, що перебувають у складному соціально-психологічному становищі. Метою проекту є передача практичних знань, професійних навичок, обмін досвідом та розвиток системи соціально-психологічного забезпечення шляхом організації тренінгів та супервізій.
В заході взяли участь представники психологічної служби системи освіти Запорізької області: Подмазін С.І., завідувач обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР; Лисак Г.Г., методист облНМЦ психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР; Граті О.В., практичний психолог ЗОШ №103 (Комунарський р-н); Межевич Ю.І., практичний психолог ЗНВК «Освіта» (Шевченківський р-н); Гудзенко І.В., практичний психолог ЗСШ №100 (Ленінський р-н); Сінченко О.В., практичний психолог ЗОШ №89 (Ленінський р-н); Трегуб О.В., практичний психолог Запорізької гімназії №2 (Жовтневий р-н); Холох І.М., практичний психолог Запорізького багатопрофільного ліцею №99 (Хортицький р-н); Шевчук А.В., практичний психолог Запорізької гімназії №71 (Орджонікідзевський р-н); Козловець Т.О., практичний психолог ЗОШ №36 (Заводський р-н); Устименко О.С., методист науково-методичного Центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР.
Під час заходу представник GIZ, Александр Отто, окреслив основні завдання проекту та зазначив, що метою цієї зустрічі є спільне визначення існуючих потреб й очікуваних результатів проекту з розвитку навичок щодо надання психосоціальної підтримки внутрішньо переміщеним особам в Україні. Проведення оцінки потреб здійснювали представники Товариствапсихологічної допомоги (SPA), м.Загреб, Хорватія. Професор психології Університету Загребу пан Деан Айдукович розповів про досвід отриманий психологами в їхній країні під час війни 1991 року, що спалахнула в колишній Югославії та призвела до її розпаду. Спочатку вони також зіткнулися з проблемою відсутності досвіду щодо роботи з внутрішньо переміщеними особами, але в процесі виробили ефективні методи роботи і тепер мають на меті поділитися досвідом з українськими фахівцями. Психолог і тренер пані Мартіна Чарій, м.Загреб, Хорватія розповіла про існуючу в її країні плідну співпрацю Товариства психологічної допомоги (SPA) зі шкільними психологами. Це товариство створено в період військових подій та гострої потреби у наданні потерпілим різноманітної допомоги та об’єднує спеціалістів різних напрямків. Дії спеціалістів товариства сконцентровано на сім’ях, на допомозі шкільним психологам у навчанні методам надання психологічної допомоги дітям переселенців, виявленні дітей, що потребують допомоги товариства.
В подальшому, в рамках проекту планується проведення тренінгових програм майже для 480 осіб, що надають допомогу у трьох обласних центрах – Харкові, Дніпропетровську таЗапоріжжі. Програма розрахована на 2-8 тренінгових модулів, кожен з яких триватиме 3 повних дні. Тренінги відбуватимуться у форматі коротких лекцій, проте особлива увага приділятиметься заснованим на досвіді вправам, які проводитимуться під час семінарів. Початок тренінгової програми припадає на початок наступного року.
Чекаємо на подальшу співпрацю!
Автор: Запорожский областной НМЦ психологии и социологии образования (http://centrpsiholog.blogspot.com)
Комментариев нет:
Отправить комментарий